Vlaanderen en Brussel vieren Erfgoeddag en Dag van de Dans: 27 en 28 april 2019
“Hoe maakt u het?” De slogan van Erfgoeddag (zondag 28 april) zet dit jaar vakmanschap in de kijker. En dat vind je volop bij muziek, dans en theater. Want voor er iets op het podium kan gebracht worden, komt er heel wat kennis en kunde aan te pas!
Dit jaar vindt bovendien de Dag van de Dans in hetzelfde weekend als Erfgoeddag plaats, op zaterdag 27 april. Tijdens Erfgoeddag zijn er daarom heel wat activiteiten die de brug slaan met het dansthema.

Wij selecteerden een aantal Erfgoeddag-activiteiten waarbij ambacht en creativiteit voorop staan. Het hele programma vind je op www.erfgoeddag.be. Voor het volledige programma van Dag van de Dans kan je een kijkje nemen op www.dagvandedans.be.
Antwerpen
Ontmoet instrumentenbouwers en zie hoe ze te werk gaan
Museum Vleeshuis
Je kan een klokkengieterij en een koperblazersatelier bezoeken. Een klavecimbelbouwer toont hoe hij een klavecimbel, een moeder- en kindvirginaal of een kistorgel bouwt. En leerling-instrumentenbouwers laten zien hoe ze luiten, gitaren of violen maken. Kom je ook een muzikaal hebbeding knutselen?
Waar: Museum Vleeshuis, Vleeshouwersstraat 38, 2000 Antwerpen
Wanneer: Van 10:00 tot 17:00
Contact: https://www.museumvleeshuis.be
Brussel
Muziek, hoe maak je dat?
Koninklijk Conservatorium Brussel — School of Arts Erasmushogeschool
Concert
Een simpel A4-tje met een paar notenbalken en wat cijfers erbij. Hoe moet je daar muziek van maken? Voor jazzpianiste Nina Kortekaas is dat geen probleem. Zij legt uit hoe je zo’n jazzstandard, dat A4-tje dus, omtovert in boeiende muziek. Na de demo laat ze een van haar beste improvisaties horen. Je kan de bib ook bezoeken: muziekmethodes van de 15e eeuw tot nu.
Waar: Koninklijk Conservatorium Brussel, Regentschapsstraat 30, 1000 Brussel
Wanneer: Van 12:00 tot 18:00, lezing en performance om 14 en 16 uur
Contact: www.kcb.be
Brugge
150 jaar Stadsschouwburg: terug naar de belle époque
Cultuurcentrum Brugge
Demonstratie
De Koninklijke Stadsschouwburg in Brugge bestaat dit jaar 150 jaar. Voor de viering in september organiseert Cultuurcentrum Brugge i.s.m. Lierika een 20-delig naaiatelier. De cursisten tonen u hoe ze hun eigen kostuum in de stijl van 1869 maken. Omdat tijdens het Erfgoedweekend ook de Dag van de Dans gevierd wordt, dansen de leerlingen van Dansschool Defurne in belle-époquekledij.
Waar: Centraal Infopunt Erfgoeddag Brugge, Rijksarchief Brugge, Predikherenlei 4a, 8000 Brugge
Wanneer: Van 14:00 tot 16:00. Dansdemonstratie om 14 en 16 uur
Contact: www.ccbrugge.be
Duffel
Maak jouw eigen instrument!
Volkskunstgroep De Moeffeleer — afdeling Muziek
Workshop in samenwerking met Gemeente Duffel
Ben jij een creatieve ziel die graag de handen uit de mouwen steekt? Neem dan deel aan onze workshop. Met een flink pak ideeën op zak inspireren de muzikanten jou tot het samenstellen van voorwerpen die klank voortbrengen. Resultaat: je maakt je eigen, originele instrument!
Waar: Kasteel Gevers, Rooienberg 21b, 2570 Duffel
Wanneer: Van 10:00 tot 18:00
Contact: www.demoeffeleer.be
Ekeren
Wij maken het samen, wij maken het goed
De Uiltjes
Demonstratie
De Uiltjes bestaat uit een dans‑, muziek‑, kinderdans- en kantklosgroep. Laat je door de dansers meenemen in hun wervelende wereld van authentieke en nieuwe Vlaamse dansen. Of maak kennis met het handwerk van de kantklossers. Dat is moderner en toegankelijker dan je misschien verwacht. Vind je het moeilijk om te kiezen? Dan ga je gewoon voor beide!
Ook interessant

"We moesten underground gaan of het zelf organiseren” - Gerrit Wellens over hiphop in België

Open Call Dansstroom: Amateurdansers duiken in repertoire

U, nu! Aan de slag met het vrijetijdstoneel in Mechelen
