Home Nieuws Zet jouw ambacht of vakmanschap in de kijker

Zet jouw ambacht of vakmanschap in de kijker

CEMPER zet zich doorheen 2022 — samen met Werkplaats immaterieel erfgoed, ETWIE en Bokrijk | Vakmanschap en Erfgoed — in om de diversiteit aan ambachten, vakmanschap en technieken rond muziek en podiumkunsten zichtbaar te maken.

Het gaat bijvoorbeeld over het bouwen van violen, het ontwerpen van theaterkostuums en het schilderen van decordoeken. Deze praktijken worden doorgegeven tussen generaties en evolueren nog steeds. Op immaterieelerfgoed​.be willen we een zo volledig en divers mogelijk overzicht geven van deze praktijken.

Misschien hou jij ook een ambacht, vakmanschap of technieken rond muziek en podiumkunsten in leven?

Geef jouw immaterieel muziek- en podiumerfgoed meer zichtbaarheid door het te registreren op immaterieelerfgoed​.be.

Om jouw praktijk aan het overzicht toe te voegen, dien je een tekst en foto in op bovenstaande website. Niet iedereen zal jouw ambacht of vakmanschap kennen. Omschrijf dus goed wat jouw praktijk juist inhoudt: Wat gebeurt er precies? Wat heb je erbij nodig? Hoe doe je het? Misschien gebruik je speciale technieken. Hier vind je tips voor jouw tekst en meer inspiratievragen. Je kan ook enkele voorbeelden bekijken die reeds in het overzicht staan, zoals musette bouwen, poppen en figuren maken en contrabasbouw.

Hulp nodig bij het registreren van je praktijk? Onze collega Sarah Masson helpt je graag verder (sarah.​masson@​cemper.​be).

Atelier vioolbouwer Maarten De Keukeleire
16-05-2022

Ook interessant

05 mrt 2026

Zeven nieuwe borgingspraktijken op het Register van Inspirerende Voorbeelden

Twee borgingsprakijken die toegevoegd werden aan het Register zijn gelinkt aan muziek en podiumkunsten: HalfmOon | Chaabi Habibi en Klankarchitecten.
Lees meer
26 feb 2026

Oproep – Lerend netwerk Kunstenaarsnalatenschappen uit de muziek en podiumkunsten

Tussen juni 2026 en juni 2027 gaan we aan de slag met maximaal 8 initiatieven rond de nalatenschap van een individuele kunstenaar of kunstenaarsduo.
Lees meer
20 feb 2026

Theater in de kijker gezet als immaterieel erfgoed

Het afgelopen jaar zetten we ons in om theater beter zichtbaar te maken en verschenen meer dan 10 nieuwe omschrijvingen op immaterieelerfgoed.be.
Lees meer
05 feb 2026

Vacature stafmedewerker Digitale toepassingen

Voel jij je helemaal thuis in de huidige digitale samenleving? En heb je de technische vaardigheden om data en datasets over het erfgoed van muziek, …
Lees meer