Home Nieuws Praten over platen: naar een Muziekarchief voor V…

Praten over platen: naar een Muziekarchief voor Vlaanderen

Hou donderdag 23 juni vrij voor het symposium: Praten over platen - naar een Muziekarchief voor Vlaanderen. Kunstenpunt, VI.BE en CEMPER nodigen iedereen met een hart voor Muziekarchief uit.

Dit evenement is afgelopen. 

Muziekarchief​.be beheert sinds 2007 de grootste collectie lp’s, singles en cd’s van muziek die in Vlaanderen gemaakt is. Na 15 jaren gaan we op zoek naar extra partners om deze collectie een nieuwe start te geven. 

Hoe zou het Muziekarchief van de toekomst er kunnen uitzien? Die vraag stellen we aan experten uit de muziek- en erfgoedsector.

Afspraak op donderdag 23 juni, 13.30 tot 17.00 u., Het Depot, Martelarenplein 12, 3000 Leuven

Programma

Presentatie: Elke Vandersypen (Radiomaker Radio 1, Canvasstem, communicatieadviseur)

13.30 u.: Keynote door Jan Delvaux (expert Belgische populaire muziek)

14.30 u.: Muziekarchief en de andere muziekcollecties in Vlaanderen — Christine Fettweis (Hoofd Archief VRT van 2012 tot 2021, transformatieadviseur)

15.15 u.: koffiepauze

15.30 u.: Rondetafelgesprek met vertegenwoordigers van de erfgoedsector, de muzieksector en het cultuurbeleid:

  • Jan Delvaux (expert Belgische populaire muziek);
  • Lyne Viskens (beleidsmedewerker Kunsten, departement Cultuur, Jeugd en Media);
  • Stefaan Vandenberghe (dj, muziekproducent, oprichter Sdban Records);
  • Jan Dewilde (bibliothecaris erfgoedbibliotheek Koninklijk Conservatorium Antwerpen);
  • Cathy Coudyser (Vlaams volksvertegenwoordiger en lid van de Commissie voor Cultuur, Jeugd, Sport en Media);

17.00 u.: Slotwoord en drink

Blijf op de hoogte via ons Facebookevenement.

Ook interessant

Links en rechts rekken met bruine archiefdozen. Achteraan in de gang staan zes acteurs in kostuum.
03 dec 2025

Archief op de scène: theatervoorstelling 'Nooit nooit' van WOLF WOLF

CEMPER sprak met theatercollectief WOLF WOLF over hun werkproces, archieven en wat bewaard moet blijven.
Lees meer
28 nov 2025

Registreer jouw archief of collectie tijdens de Week van de Belgische Muziek!

We roepen iedereen die bezig is met Belgische muziek - ongeacht genre, beroep, leeftijd ... - op om muziekerfgoed vindbaar te maken tijdens de Week v…
Lees meer
Jonge vrouw met lang zwart haar, een blauwe trui en jeansbroek. Ze maakt een video van zichzelf terwijl ze danst. Haar smartphone staat op een statief voor haar. Achter haar een grijze muur met ruiten in neonlicht.
27 nov 2025

Verslag webinar “Hoe gebruik je sociale media om dans zichtbaar te maken?”

30 deelnemers van verschillende dansgroepen en -genres kregen tijdens het webinar zowel inspirerende voorbeelden uit onderzoek als praktische tips.
Lees meer
17 nov 2025

“Ik kijk op een nieuwe manier naar onze boeken!” - Sigrid T’Hooft van het Orpheus Instituut over het VIBE-project

Het Orpheus Instituut verkreeg meer bibliothecaire erfgoedkennis dankzij het VIBE-project.
Lees meer